طراحی روشنایی و نورپردازی

ارائه این خدمات اصلی ترین فعالیت شرکت سانوتک می باشد. در بخش مهندسی روشنایی، ما با تکیه بر دانش فنی تیم طراحی خود و نیز همکاری با شرکت های تراز اول داخلی و خارجی، در حال ارائه مشاوره و طراحی در این زمینه، منطبق با استانداردهای روز بین المللی و داخلی جهت پروژه های ساختمانی و شهری می باشیم. در ایتدا می بایست به این نکته توجه کافی داشت که مبحث طراحی روشنایی و مقوله نورپردازی دارای شباهت ها و تفاوت هایی هستند که یک طراح می بایست در زمان ارائه پیشنهاد خود به این موضوع توجه بسزایی نماید.

تفاوت طراحی روشنایی و نورپردازی

از مهمترین تفاوت های طراحی روشنایی و نورپردازی می توان به اولویت استاندارهای روشنایی جهت دستیابی به حداقل میزان شدت نور در یک فضا اشاره کرد. در طراحی روشنایی هدف اصلی تامین میزان روشنایی مورد نیاز برای یک فضا می باشد در حالی که در مقوله نورپردازی هدف اصلی نمود هرچه بهتر و هویت بخشی به یک المان، سازه هنری و یا یک فضای شهری می باشد.

"واحد

ویژگی طراحی روشنایی

در طراحی روشنایی یک پروژه ساختمانی و یا یک فضای شهری نیاز به دانش فنی کافی در خصوص استاندارهای روشنایی، طیف نور سفید و تاثیر آن در فضاها و روی المان های مختلف، فرم و جزئیات فنی المان های روشنایی و تهیه پلان های نیرو رسانی و تغذیه صحیح منابع نوری می باشد.

طرح روشنایی

در ارائه پیشنهاد طرح یک فضا، طراح می بایست علاوه بر داشتن اطلاعات فنی مناسب، دانش کافی در خصوص نحوه انتخاب و چیدمان منابع نوری را جهت ایجاد هماهنگی با معماری فضا داشته باشد. طرح روشنایی مناسب یک فضا متشکل از شناخت و درک کامل و کافی نور، المان های روشنایی و محیط پیرامونی می باشد.

طراحی نورپردازی

نورپردازی مناسب یک ساختمان یا یک فضای شهری می تواند علاوه بر زیبای بخشیدن و جلب توجه ناظران، کمک شایانی به درک بصری هرچه بیشتر از محیط پیرامونی نماید. نورپردازی یکی از پارامترهای مهم در جهت نمود هر چه بهتر سازه ها ساختمانی، محیط و المان های شهری است و می تواند پیام رسان تفکر نهفته خالق هر اثر باشد. جهت دستیابی به یک نورپردازی موفق، علاوه بر داشتن خلاقیت و ذوق هنری در ارائه طرح های جسورانه و منحصر به فرد، شناخت انواع منابع نوری، دانش فنی جهت به کارگیری صحیح المان های نورپردازی و شناخت کافی از محیط پیرامون دارای اهمیت بسزایی می باشند.

خدمات سانوتک

پیش از اقدام به طراحی سیستم های روشنایی و نورپردازی در پروژه های خود، مشاوره رایگان با مهندسین این شرکت می تواند مسیر را برای گام های بعدی شما هموار نماید. از اهداف اصلی این بخش، طراحی سیستم های روشنایی و نورپردازی به صورت تخصصی با استفاده از نرم افزارهای شبیه ساز است که بر اساس دانش و استاندارهای روز دنیا انجام صورت می پذیرد.

خدمات قابل ارائه

خدمات طراحی و مهندسی قابل ارائه در این بخش را می توان در دسته بندی های زیر ارائه نمود:

  • طراحی روشنایی فضاهای داخلی ساختمان
  • طراحی روشنایی فضاهای خارجی ساختمان
  • طراحی روشنایی و نورپردازی فضاهای شهری
  • طراحی نورپردازی نمای ساختمان
  • ارائه خدمات مشاوره و مهندسی خرید محصولات روشنایی

خدمات نظارت عالیه بر اجرای سیستم های روشنایی و نورپردازی

"<yoastmark

عوامل تاثیرگذار

از مهمترین عوامل تاثیرگذار در طراحی سیستم های روشنایی و نورپردازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  آشنایی با مفاهیم نور و مهندسی روشنایی
  •  آشنایی با مفاهیم و اصول معماری
  •  شناخت کافی از تجهیزات روشنایی
  •  آشنایی با مفاهیم بهداشت نور
  •  آشنایی با مسائل فنی و اجرایی در پروژه های روشنایی

پروژه ها

از پروژه هایی که این شرکت در زمینه طراحی روشنایی و نورپردازی فعالیت کرده است می توان به پروژه تیدا سنتر، پروژه ماتیا مال، پروژه روشا سنتر و پروژه اطلس مال اشاره کرد. این شرکت با توجه به اشراف کامل بر موارد بالا، امکان ارائه خدمات مورد نظر شما با بالاترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن را دارا می باشد.

نورپردازی روشا سنتر
سیستم الکتریکال روشاسنتر
طراحی سیستم الکتریکال روشاسنتر
سیستم الکتریکال روشاسنتر
سیستم الکتریکال روشاسنتر